wersja polska | english | русский
strona główna
home  firma  produkty  realizacje  nagrody i certyfikaty  kontakt  cennik
    firma
ZOBACZ TAKŻE
• Historia
• Działalność produkcyjna
• Działalność wdrożeniowa
• Program Operacyjny
  Innowacyjna Gospodarka
  (POIG)
• Polityka jakości
• Polityka prywatności
• Kariera w ZE Twerd
Historia firmy

Firma ZE "TWERD" istnieje od 1989 roku. Zatrudnia wyselekcjonowanych, twórczych i ambitnych pracowników, otwartych na nowe trendy w energoelektronice.

Poczynając od tradycyjnych rozwiązań napędów prądu stałego, w krótkim czasie opracowała i wdrożyła do produkcji przemienniki częstotliwości jednofazowe AFC i trójfazowe MFC.

Powyższe przemienniki częstotliwości parametrami i niezawodnością, ale także i ceną, są konkurencyjne w stosunku do produktów innych firm. Prezentowane w 1999 roku w ramach VIII Międzynarodowych Targów Mieleckich uzyskały Dyplom w kategorii "Najbardziej Innowacyjnego Produktu Targów".

Seria wektorowych przemienników częstotliwości serii MFC710 otrzymała Grand Prix im. Prof. Roberta Szewalskiego na Gdańskich Targach Nauki i Techniki TECHNICON 2005.

Atutem firmy są prace badawczo-rozwojowe prowadzone od chwili jej założenia - z początku samodzielnie, a następnie wspólnie z Politechniką Gdańską, Warszawską i Lwowską. Właśnie we współpracy z Instytutem Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Politechniki Warszawskiej firma opracowała wektorowe sterowanie falownika, zapewniające wysoki moment mechaniczny przy niskiej prędkości kątowej. Zastosowana w tym rozwiązaniu metoda DTC-SVM (ang. Direct Torque Control - Space Vector Modulator) zapewnia bardzo dobre właściwości dynamiczne napędu i chroniona jest wynalazkiem zgłoszonym przez ISEP-Politechnika Warszawska.

W roku 2012 firma zakończyła  I etap projektu „Specjalistyczne przemiennikowe zespoły napędowe o szerokim zakresie zastosowań”, którego rezultatem było m.in. opracowanie i wdrożenie do produkcji nowego typoszeregu przemienników częstotliwości AFC200. W ramach tego projektu firma opracowała także Przemiennikowy Zespół Generatorowy do zastosowania w elektrowniach wiatrowych, wodnych i słonecznych w celu pozyskiwania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.


(c) Zakład Energoelektroniki TWERD Michał Twerd